Majstrovstvá Európy v stolnom tenise - European Table Tennis Championships

Z Wikipédie, Voľnej Encyklopédie

Pin
Send
Share
Send

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise
Posledná sezóna alebo súťaž:
Majstrovstvá Európy v stolnom tenise 2019
ŠportStolný tenis
Úvodné obdobie1958
KonfederáciaEurópa (ETTU)
SponzoriLiebherr
Oficiálna web stránkaettu.org

The Majstrovstvá Európy v stolnom tenise je medzinárodný stolný tenis súťaž pre národné tímy členských združení Európska únia stolného tenisu (ETTU). ETTU sa prvýkrát konala v roku 1958 a organizovala majstrovstvá Európy každé dva roky v párnych rokoch až do roku 2002, keď sa zmenili na nepárne roky. Od roku 2007 sa do výberového konania každoročne vyhlasuje.[1]

Vydania

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise

Majstrovstvá zahŕňajú sedem podujatí: dvojhra mužov, štvorhra a tím; ženy, dvojhra, štvorhra a tím, zmiešaná štvorhra. Od roku 2009 do roku 2013 sa turnaj zmiešaných dvojíc organizoval oddelene od ostatných podujatí.

V roku 2015 ETTU oznámila, že od roku 2016 sa na majstrovstvách budú konať iba jednotlivé podujatia (dvojhra a štvorhra mužov, dvojhra a štvorhra žien a zmiešaná štvorhra) v párnych rokoch, v nepárnych sa budú konať iba tímové podujatia.[2]

VydanieRokHostiteľské mestoKrajinaDiania
11958Budapešť Maďarsko7
21960Záhreb Juhoslávia7
31962Berlín Západné Nemecko7
41964Malmö Švédsko7
51966Londýn Anglicko7
61968Lyon Francúzsko7
71970Moskva Sovietsky zväz7
81972Rotterdam Holandsko7
91974Novi Sad Juhoslávia7
101976Praha Čs7
111978Duisburg Západné Nemecko7
121980Bern  Švajčiarsko7
131982Budapešť Maďarsko7
141984Moskva Sovietsky zväz7
151986Praha Čs7
161988Paríž Francúzsko7
171990Göteborgu Švédsko7
181992Stuttgart Nemecko7
191994Birmingham Anglicko7
201996Bratislava Slovensko7
211998Eindhoven Holandsko7
222000Brémy Nemecko7
232002Záhreb Chorvátsko7
242003Courmayeur Taliansko7
252005Aarhus Dánsko7
VydanieRokHostiteľské mestoKrajinaDiania
262007Belehrad Srbsko7
272008Saint Petersburg Rusko6
282009Stuttgart/Subotica Nemecko/ Srbsko7
292010Ostrava/Subotica Česká republika/ Srbsko7
302011Gdaňsk/Sopot/Istanbul Poľsko/ Turecko7
312012Herning/Buzău Dánsko/ Rumunsko5
322013Schwechat/Buzău Rakúsko/ Rumunsko7
332014Lisabon Portugalsko2
342015Jekaterinburg Rusko6
352016Budapešť Maďarsko5
362017Luxembursko Luxembursko2
372018Alicante Španielsko5
382019Nantes Francúzsko2
392020Varšava Poľsko5
402021Kluž Napoca Rumunsko2

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise do 21 rokov

VydanieRokHostiteľské mestoKrajinaDiania
12017Soči Rusko4
22018Minsk Bielorusko4
32019Gondomar Portugalsko4
42020Varaždín Chorvátsko4

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise mládeže

The Majstrovstvá Európy v stolnom tenise mládeže sa prvýkrát konali v roku 1955 v Stuttgart. Turnaj sa koná každoročne (okrem rokov 1960, 1963 a 1964). Juniori (do 18 rokov) a kadeti (do 15 rokov).

VydanieRokHostiteľské mestoKrajinaUdalosti (J + C)
11955Stuttgart Západné Nemecko5+0
21956Opatija Juhoslávia6+0
31957Donaueschingen Západné Nemecko7+0
41958Falkenberg Švédsko7+0
51959Konstanca Rumunsko7+0
61961Bad Blankenburg Východné Nemecko7+0
71962Bled Juhoslávia7+0
81965Praha Čs7+0
91966Szombathely Maďarsko7+2
101967Vejle Dánsko7+0
111968Leningrad Sovietsky zväz7+2
121969Obertraun Rakúsko7+4
131970Teesside ENG7+2
141971Ostende Belgicko6+4
151972Vejle Dánsko7+0
161973Atény Grécko7+0
171974Göppingen Západné Nemecko7+4
181975Záhreb Juhoslávia7+4
191976Mödling Rakúsko7+4
201977Vichy Francúzsko7+4
211978Barcelona Španielsko7+4
221979Rím Taliansko7+4
231980Poľsko Poľsko7+4
241981Topoľčany Čs7+4
251982Hollabrunn Rakúsko7+4
261983Malmö Švédsko7+6
271984Linz Rakúsko7+6
281985Haag Holandsko7+6
291986Louvain-la-Neuve Belgicko7+6
301987Atény Grécko7+7
311988Novi Sad Juhoslávia7+7
321989Luxembursko Luxembursko7+7
331990Hollabrunn Rakúsko7+7
341991Granada Španielsko7+7
351992Topoľčany Čs7+7
361993Ľubľana Slovinsko7+7
371994Paríž Francúzsko7+7
381995Haag Holandsko7+7
391996Frýdek-Místek Česká republika7+7
401997Topoľčany Slovensko7+7
VydanieRokHostiteľské mestoKrajinaUdalosti (J + C)
411998Norcia Taliansko7+7
421999Frýdek-Místek Česká republika7+7
432000Bratislava Slovensko7+7
442001Terni Taliansko7+7
452002Moskva Rusko7+7
462003Novi Sad Srbsko7+7
472004Budapešť Maďarsko7+7
482005Praha Česká republika7+7
492006Sarajevo BIH7+7
502007Bratislava Slovensko7+7
512008Terni Taliansko7+7
522009Praha Česká republika7+7
532010Istanbul Turecko7+7
542011Kazaň Rusko7+7
552012Schwechat Rakúsko7+7
562013Ostrava Česká republika7+7
572014Riva del Garda Taliansko7+7
582015Bratislava Slovensko7+7
592016Záhreb Chorvátsko7+7
602017Guimarães Portugalsko7+7
612018Kluž Napoca Rumunsko7+7
622019Ostrava Česká republika7+7
632020Záhreb Chorvátsko7+7

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise veteránov

  • Z dôvodu nedostatku účastníkov na niektorých podujatiach v rokoch 1995 až 2005 sa niektoré z nich nekonali.
  • Udalosti (4): MS / WS / MD / WD
  • Vekové skupiny (8) (40 až 90 rokov): 40 + / 50 + / 60 + / 65 + / 70 + / 75 + / 80 + / 85 +
VydanieRokHostiteľské mestoKrajinaDiania
11995Viedeň Rakúsko20
21997Praha Česká republika26
31999Göteborg Švédsko27
42001Aarhus Dánsko28
52003Courmayeur Taliansko29
62005Bratislava Slovensko31
72007Rotterdam Holandsko32
82009Poreč Chorvátsko32
92011Liberec Česká republika32
102013Brémy Nemecko32
112015Tampere Fínsko32
122017Helsingborg Švédsko32
132019Budapešť Maďarsko32
142021Cardiff Wales32

Tabuľka medailí všetkých čias

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise do 21 rokov

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise mládeže

Majstrovstvá Európy v stolnom tenise veteránov

Víťazi

Majstrovstvá Európy (1958 - súčasnosť)

[1]

RokMestoTímDvojhryŠtvorhra
MužiženyMužiženyMužiženyZmiešané
1958
(podrobnosti)
Maďarsko Budapešť Maďarsko AnglickoMaďarsko Zoltán BerczikMaďarsko Éva KócziánČs Ladislav Štípek
Čs Ludvik Vyhnanovsky
Rumunsko Angelica Rozeanu
Rumunsko Ella Zeller
Maďarsko Zoltán Berczik
Maďarsko Gizi Farkas-Lantos
1960
(podrobnosti)
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Záhreb Maďarsko MaďarskoMaďarsko Zoltán Berczik (2)Maďarsko Éva KócziánMaďarsko Zoltán Berczik
Maďarsko Ferenc Sido
Rumunsko Angelica Rozeanu
Rumunsko Márie Alexandru
Rumunsko Gheorghe Cobirzan
Rumunsko Márie Alexandru
1962
(podrobnosti)
Západné Nemecko Berlín Juhoslávia Západné NemeckoŠvédsko Hans AlsérZápadné Nemecko Agnes SimonSocialistická federatívna republika Juhoslávia Vojislav Marković
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Janez Teran
Anglicko Mary Shannon
Anglicko Diane Rowe
Švédsko Hans Alsér
Západné Nemecko Inge Harst
1964
(podrobnosti)
Švédsko Malmö Švédsko Anglicko(2)Švédsko Kjell JohanssonMaďarsko Eva KoczianČs Jaroslav Stanek
Čs Vladimír Miko
Anglicko Mary Shannon
Anglicko Diane Rowe
Maďarsko Péter Rózsás
Maďarsko Sarolta Lukacs
1966
(podrobnosti)
Anglicko Londýn Švédsko MaďarskoŠvédsko Kjell Johansson (2)Rumunsko Márie AlexandruŠvédsko Hans Alsér
Švédsko Kjell Johansson
Maďarsko Éva Kóczián
Maďarsko Erzsebet Jurik-Heirits
Čs Vladimír Miko
Čs Marta Luzová
1968
(podrobnosti)
Francúzsko Lyon Švédsko Západné NemeckoSocialistická federatívna republika Juhoslávia Dragutin ŠurbekČs Ilona Uhlíková-VostováSocialistická federatívna republika Juhoslávia Antun Stipančić
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Edvard Vecko
Čs Marta Luzová
Čs Jitka Karliková
Sovietsky zväz Stanislav Gomozkov
Sovietsky zväz Zoja Rudnova
1970
(podrobnosti)
Sovietsky zväz Moskva Švédsko Sovietsky zväzŠvédsko Hans Alsér (2)Sovietsky zväz Zoja RudnovaSocialistická federatívna republika Juhoslávia Dragutin Šurbek
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Antun Stipančić
Sovietsky zväz Zoja Rudnova
Sovietsky zväz Svetlana Grinberg
Sovietsky zväz Stanislav Gomozkov
Sovietsky zväz Zoja Rudnova
1972
(podrobnosti)
Holandsko Rotterdam Švédsko MaďarskoŠvédsko Stellan BengtssonSovietsky zväz Zoja RudnovaMaďarsko István Jónyer
Maďarsko Péter Rózsás
Maďarsko Judit Magos-Havas
Maďarsko Henriette Lotaller
Sovietsky zväz Stanislav Gomozkov
Sovietsky zväz Zoja Rudnova
1974
(podrobnosti)
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Novi Sad Švédsko Sovietsky zväzČs Milan OrlowskiMaďarsko Judit Magos-HavasMaďarsko István Jónyer
Maďarsko Tibor Klampár
Maďarsko Judit Magos-Havas
Maďarsko Henriette Lotaller
Sovietsky zväz Stanislav Gomozkov
Sovietsky zväz Zoja Rudnova
1976
(podrobnosti)
Čs Praha Juhoslávia (2) Sovietsky zväzFrancúzsko Jacques SecrétinAnglicko Jill Parkerová
Hammersley-Shirley
Švédsko Stellan Bengtsson
Švédsko Kjell Johansson
(2)
Anglicko Jill Parkerová
Hammersley-Shirley

Anglicko Linda Jarvis-Howard
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Antun Stipančić
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Erzebet Palatinus
1978
(podrobnosti)
Západné Nemecko Duisburg Maďarsko MaďarskoMaďarsko Gábor Gergely
(3)
Maďarsko Judit Magos-Havas(3)
Čs Milan Orlowski
Maďarsko Gábor Gergely
(4)
Rumunsko Márie Alexandru
Rumunsko Liana Mihut
Západné Nemecko Wilfried Lieck
Západné Nemecko Wiebke Hendriksen
1980
(podrobnosti)
Švajčiarsko Bern Švédsko Sovietsky zväzAnglicko John HiltonSovietsky zväz Valentína PopováFrancúzsko Jacques Secrétin
Francúzsko Patrick Birocheau
Sovietsky zväz Valentína Popová
Sovietsky zväz Narine Antonian
Čs Milan Orlowski
Čs Ilona Uhlíková
(2)
1982
(podrobnosti)
Maďarsko Budapešť Maďarsko (4) MaďarskoŠvédsko Mikael AppelgrenHolandsko Bettine VriesekoopSocialistická federatívna republika Juhoslávia Zoran Kalinić
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Dragutin Šurbek
Sovietsky zväz Fliura Abbate-Bulatova
Sovietsky zväz Inna Kovalenko
Poľsko Andrzej Grubba
Holandsko Bettine Vriesekoop
1984
(podrobnosti)
Sovietsky zväz Moskva Francúzsko Sovietsky zväzŠvédsko Ulf BengtssonSovietsky zväz Valentína PopováSocialistická federatívna republika Juhoslávia Zoran Kalinić
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Dragutin Šurbek
Sovietsky zväz Narine Antonian
Sovietsky zväz Valentína Popová
Francúzsko Jacques Secrétin
Sovietsky zväz Valentína Popová
1986
(podrobnosti)
Čs Praha Švédsko MaďarskoŠvédsko Jörgen PerssonMaďarsko Csilla Bátorfi
(6)
Švédsko Erik Lindh
Švédsko Jan-Ove Waldner
Sovietsky zväz Fliura Abbate-Bulatova
Sovietsky zväz Elena Kovtun
Čs Jindřich Pansky
Čs Marie Hrachová
1988
(podrobnosti)
Francúzsko Paríž Švédsko Sovietsky zväzŠvédsko Mikael Appelgren (2)Sovietsky zväz Fliura Abbate-Bulatova
(5)
Švédsko Mikael Appelgren
Švédsko Jan-Ove Waldner
Maďarsko Csilla Bátorfi
Maďarsko Upraviť Urbana
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Ilija Lupulesku
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Jasna Fazlić
(2)
1990
(podrobnosti)
Švédsko Göteborgu Švédsko MaďarskoŠvédsko Mikael Appelgren (2)Bulharsko Daniela GuergueltchevaSocialistická federatívna republika Juhoslávia Ilija Lupulesku
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Zoran Primorac
Maďarsko Csilla Bátorfi
Maďarsko Gabriella Wirth
Francúzsko Jean-Philippe Gatien
Francúzsko Xiaoming Wang-Dréchou
(2)
1992
(podrobnosti)
Nemecko Stuttgart Švédsko RumunskoNemecko Jörg RoßkopfHolandsko Bettine VriesekoopŠvédsko Jörgen Persson
Švédsko Erik Lindh
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Jasna Fazlic
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Gordana Perkucin
Grécko Kalinikos Kreanga
Rumunsko Otilia Badescu
1994
(podrobnosti)
Anglicko Birmingham Francúzsko Rusko(7)Belgicko Jean-Michel SaiveŠvédsko Marie SvenssonGrécko Kalinikos Kreanga
Socialistická federatívna republika Juhoslávia Zoran Kalinić
(7)
Maďarsko Csilla Bátorfi
Maďarsko Krisztina Tóth
Chorvátsko Zoran Primorac
Maďarsko Csilla Bátorfi
1996
(podrobnosti)
Slovensko Bratislava Švédsko NemeckoŠvédsko Jan-Ove WaldnerNemecko Nicole StruseŠvédsko Jan-Ove Waldner
Švédsko Jörgen Persson
(6)
Nemecko Nicole Struse
Nemecko Elke Schall
Bielorusko Vladimír Samsonov
Maďarsko Krisztina Tóth
1998
(podrobnosti)
Holandsko Eindhoven Francúzsko(3) NemeckoBielorusko Vladimír SamsonovLuxembursko Ni XialianBielorusko Vladimír Samsonov
Nemecko Jörg Roßkopf
Nemecko Nicole Struse
Nemecko Elke Schall
Srbsko a Čierna Hora Ilija Lupulesku
Rumunsko Otilia Badescu
2000
(podrobnosti)
Nemecko Brémy Švédsko MaďarskoŠvédsko Peter KarlssonNemecko Qianhong Gotsch-HeFrancúzsko Patrick Chila
Francúzsko Jean-Philippe Gatien
(2)
Maďarsko Csilla Bátorfi
Maďarsko Krisztina Tóth
Srbsko a Čierna Hora Aleksandar Karakašević
Litva Rūta Paškauskienė
2002
(podrobnosti)
Chorvátsko Záhreb Švédsko(14) RumunskoNemecko Timo BollLuxembursko Ni Xialian
(2)
Nemecko Zoltan Fejer-Konnerth
Nemecko Timo Boll
Chorvátsko Tamara Boroš
Rumunsko Mihaela Steff
(2)
Poľsko Lucjan Blaszczyk
Luxembursko Ni Xialian
2003
(podrobnosti)
Taliansko Courmayeur Bielorusko TalianskoBielorusko Vladimír Samsonov (2)Rumunsko Otilia Badescu
(2)
Rakúsko Chen Weixing
Bielorusko Evgueni Chtchetinín
(2)
Chorvátsko Tamara Boroš
Rumunsko Mihaela Steff
Rakúsko Werner Schlager
Maďarsko Krisztina Tóth
2005
(podrobnosti)
Dánsko Aarhus Dánsko Rumunsko(3)Bielorusko Vladimír Samsonov (3)Rakúsko Liu JiaRakúsko Werner Schlager
Rakúsko Karl Jindrak
(3)
Chorvátsko Tamara Boroš
Rumunsko Mihaela Steff(3)
(3)
Srbsko a Čierna Hora Aleksandar Karakašević
Litva Rūta Paškauskienė
2007
(podrobnosti)
Srbsko Belehrad Nemecko Maďarsko(9)Nemecko Timo Boll (2)Holandsko Li JiaoNemecko Timo Boll
Nemecko Christian Süß
Bielorusko Viktoria Pavlovič
Rusko Svetlana Ganina
Srbsko Aleksandar Karakašević
Litva Rūta Paškauskienė
2008
(podrobnosti)
Rusko Saint Petersburg Nemecko HolandskoNemecko Timo Boll (3)Litva Rūta PaškauskienėNemecko Timo Boll
Nemecko Christian Süß
Maďarsko Krisztina Tóth(3)
Maďarsko Georgina Póta
(6)
Nedrží sa
2009
(podrobnosti)
Nemecko Stuttgart Nemecko HolandskoDánsko Michael MazeNemecko Wu Jiaduo
(3)
Nemecko Timo Boll
Nemecko Christian Süß
Rumunsko Elizabeta Samara
Rumunsko Daniela Dodean
Konali sa na samostatných majstrovstvách
2010
(podrobnosti)
Česká republika Ostrava Nemecko HolandskoNemecko Timo Boll (4)Bielorusko Viktoria PavlovičNemecko Timo Boll(5)
Nemecko Christian Süß(4)
(6)
Litva Rūta Paškauskienė
Rusko Oksana Fadeyeva
Konali sa na samostatných majstrovstvách
2011
(podrobnosti)
Poľsko GdaňskSopot Nemecko HolandskoNemecko Timo Boll (5)Holandsko Li Jiao
(4)
Portugalsko Marcos Freitas
Chorvátsko Andrej Gacina
(2)
Litva Rūta Paškauskienė
Rusko Oksana Fadeyeva
(6)
Konali sa na samostatných majstrovstvách
2012
(podrobnosti)
Dánsko HerningNedrží saNemecko Timo Boll (6)Bielorusko Viktoria Pavlovič
(2)
Rakúsko Robert Gardos
Rakúsko Daniel Habesohn
(3)
Rumunsko Daniela Dodean(2)
Rumunsko Elizabeta Samara(2)
(5)
Konali sa na samostatných majstrovstvách
2013
(podrobnosti)
Rakúsko Schwechat Nemecko NemeckoNemecko Dimitrij OvtcharovŠvédsko Li Fen
(2)
Poľsko Wang Zengyi
Chorvátsko Tan Ruiwu
(2)
Nemecko Petrissa Solja
Nemecko Sabine Winter
(3)
Konali sa na samostatných majstrovstvách
2014
(podrobnosti)
Portugalsko Lisabon Portugalsko NemeckoNedrží sa
2015
(podrobnosti)
Rusko Jekaterinburg Rakúsko NemeckoNemecko Dimitrij Ovtcharov (2)Rumunsko Elizabeta SamaraRakúsko Štefan Fegerl
Portugalsko João Monteiro
Turecko Melek Hu
Španielsko Shen Yanfei
Nedrží sa
2016
(podrobnosti)
Maďarsko BudapešťNedrží saFrancúzsko Emmanuel LebessonTurecko Melek HuDánsko Jonathan Groth
Nemecko Patrick Franziska
Nemecko Kristin Silbereisen
Nemecko Sabine Winter
Portugalsko João Monteiro
Rumunsko Daniela Monteiro Dodean
2017[3]
(podrobnosti)
Luxembursko Luxembursko Nemecko RumunskoNedrží sa
2018

(podrobnosti)

Španielsko AlicanteNedrží saNemecko Timo Boll (7)Poľsko Li QianRakúsko Robert Gardos
Rakúsko Daniel Habesohn

(4)

Nemecko Nina Mittelham
Nemecko Kristin Lang
Nemecko Han Ying
Nemecko Ruwen Filus
2019

(podrobnosti)

Francúzsko Nantes Nemecko RumunskoNedrží sa

Majstrovstvá Európy zmiešaných štvorhier (2009 - 2013)

RokMestoŠtvorhra
2009
(podrobnosti)
Srbsko SuboticaSrbsko Aleksandar Karakašević
Litva Rūta Paškauskienė
2010
(podrobnosti)
Srbsko SuboticaTurecko Bora Vang
Turecko Şirin He
2011
(podrobnosti)
Turecko IstanbulRumunsko Mihai Andrej Filimon
Rumunsko Elizabeta Samara
2012
(podrobnosti)
Rumunsko BuzăuRumunsko Mihai Andrej Filimon
Rumunsko Elizabeta Samara
2013
(podrobnosti)
Rumunsko BuzăuČeská republika Antonín Gavlas
Česká republika Renata Štrbiková

Účinkovanie národov v tímovej súťaži (1958-2019)

strieborné a bronzové medaily nie sú úplné

Muži

PoradieNárodZlatoStriebroBronzCelkom
1 Švédsko (SWE)141217
2 Nemecko (GER)87015
3 Maďarsko (HUN)4004
4 Francúzsko (FRA)3137
5 Juhoslávia (YUG)2338
6 Bielorusko (BLR)1225
7 Portugalsko (POR)1214
8 Dánsko (BRLOH)1102
9 Rakúsko (AUT)1034
10 Poľsko (POL)0235
11 Chorvátsko (CRO)0112
12 Grécko (GRE)0101
13 Belgicko (BEL)0011
 Česká republika (CZE)0011
 Rumunsko (ROU)0011
 Rusko (RUS)0011
 Slovinsko (SLO)0011
Celkom (17 národov)35212379

ženy

PoradieNárodZlatoStriebroBronzCelkom
1 Maďarsko (HUN)91212
2 Nemecko (GER)76215
3 Rusko (RUS)70310
4 Rumunsko (ROU)54211
5 Holandsko (NED)4015
6 Anglicko (ENG)2002
7 Taliansko (ZDP)1001
8 Chorvátsko (CRO)0235
9 Poľsko (POL)0134
10 Juhoslávia (YUG)0112
11 Rakúsko (AUT)0101
 Portugalsko (POR)0101
13 Česká republika (CZE)0033
14 Bielorusko (BLR)0022
15 Švédsko (SWE)0011
 Ukrajina (UKR)0011
Celkom (16 národov)35172476

Pozri tiež

Referencie

  1. ^ a b „Archív majstrovstiev Európy“. ETTU. Získané 14. marca 2017.
  2. ^ „Kongres ETTU schvaľuje nové predpisy pre majstrovstvá Európy 2016 a 2017“. ETTU. Získané 14. marca 2017.
  3. ^ „V Luxemburgu sa konajú tímové podujatia majstrovstiev Európy 2017“. ETTU. Získané 14. marca 2017.

vonkajšie odkazy

Pin
Send
Share
Send