Plebiscit časopisu Piłka nożna - Piłka nożna magazine plebiscite

Z Wikipédie, Voľnej Encyklopédie

Pin
Send
Share
Send

Robert Lewandowski, ktorý je tu zobrazený v roku 2018, je rekordným osemnásobným držiteľom ceny.

The Plebiscit časopisu Piłka Nożna (Poľský: Plebiscyt Piłki Nożnej) je ročná plebiscit organizované novinármi časopisu Piłka Nożna (doslova „Foot Ball“), poľský futbalový časopis. Účastníci si vyberú najlepšieho hráča, najlepšieho nováčika, najlepší tím, najlepšieho trénera a najlepšieho zahraničného hráča v Poľský futbal.

Titul poľského futbalistu roka sa v Poľsku udeľuje od roku 1973. Prvým korunovaným hráčom bol Kazimierz Deyna, stredopoliar Legie Varšava, najlepším nováčikom bola Mirosław Bulzacki. V roku 1982 sa Zbigniew Boniek stal prvým poľským futbalistom v zahraničnom klube, ktorý získal toto vyznamenanie.

Pred rokom 1973 uskutočnili podobné prieskumy poľský týždenník Šport z Katowice, ale menej často.

Kategórie

Rok Najlepší hráč Nováčik Najlepší tréner Najlepší tím Najlepší cudzinec Ekstraklasa Najlepší hráč Ja liga Najlepší hráč Najlepší hráč žien
1973 Kazimierz Deyna (Legia Varšava) Mirosław Bulzacki (ŁKS Łódź)
1974 Kazimierz Deyna (Legia Varšava) Władysław Żmuda (Gwardia Varšava)
1975 Zygmunt Maszczyk (Ruch Chorzów) Zbigniew Hnatio (Stal Mielec) Leszek Jezierski (Widzew Łódź)
1976 Henryk Kasperczak (Stal Mielec) Zbigniew Boniek (Widzew Łódź)
Stanisław Terlecki (ŁKS Łódź)
Leszek Jezierski (Widzew Łódź)
1977 Henryk Kasperczak (Stal Mielec) Adam Nawałka (Wisla Krakov) Bogusław Hajdas (Pogoń Štetín/Gwardia Varšava)
1978 Zbigniew Boniek (Widzew Łódź) Włodzimierz Ciołek (Górnik Wałbrzych/Stal Mielec) Antoni Piechniczek (Odra Opole)
1979 Wojciech Rudy (Zagłębie Sosnowiec) Andrzej Pałasz (Górnik Zabrze) Hubert Kostka (Szombierki Bytom)
1980 Neudelené Piotr Skrobowski (Wisla Krakov) Hubert Kostka (Szombierki Bytom)
1981 Grzegorz Lato (K.S.C. Lokeren) Waldemar Matysik (Górnik Zabrze) Jerzy Kopa (Pogoń Štetín)
1982 Zbigniew Boniek (Widzew Łódź/Juventus F.C.) Andrzej Buncol (Legia Varšava) Władysław Żmuda (Widzew Łódź)
1983 Józef Młynarczyk (Widzew Łódź) Marek Leśniak (Pogoń Štetín) Wojciech Łazarek (Lech Poznaň)
1984 Włodzimierz Smolarek (Widzew Łódź) Jan Furtok (GKS Katowice) Wojciech Łazarek (Lech Poznaň)
1985 Dariusz Dziekanowski (Widzew Łódź/Legia Varšava) Andrzej Rudy (Śląsk Vroclav) Hubert Kostka (Górnik Zabrze)
1986 Włodzimierz Smolarek (Widzew Łódź/Eintracht Frankfurt) Marek Koniarek (GKS Katowice) Alojzy Łysko (GKS Katowice)
1987 Andrzej Iwan (Górnik Zabrze/VfL Bochum) Ryszard Cyroń (Górnik Zabrze) Leszek Jezierski (Pogoń Štetín/ŁKS Łódź)
1988 Krzysztof Warzycha (Ruch Chorzów) Roman Kosecki (Gwardia Varšava) Marcin Bochynek (Górnik Zabrze)
1989 Ryszard Tarasiewicz (Śląsk Vroclav/Neuchâtel Xamax FC) Dariusz Gęsior (Ruch Chorzów) Jerzy Wyrobek (Ruch Chorzów)
1990 Jacek Ziober (ŁKS Łódź/Montpellier HSC) Kazimierz Sidorczuk (Lech Poznaň) Orest Lenczyk (GKS Katowice)
1991 Piotr Czachowski (Legia Varšava/Zaglebie Lubin) Wojciech Kowalczyk (Legia Varšava) Adam Musiał (Wisla Krakov)
1992 Wojciech Kowalczyk (Legia Varšava) Marek Koźmiński (Hutnik Krakov/Udinese Calcio) Janusz Wójcik (Poľský olympijský tím/Legia Varšava)
1993 Marek Leśniak (SG Wattenscheid 09) Radosław Michalski (Legia Varšava) Andrzej Zamilski (Poľsko muži do 16 rokov)
1994 Roman Kosecki (Atlético Madrid) Sylwester Czereszewski (Stomil Olsztyn) Paweł Janas (Legia Varšava)
Piotr Piekarczyk (GKS Katowice)
1995 Leszek Pisz (Legia Varšava) Tomasz Iwan (Roda JC/Feyenoord) Paweł Janas (Legia Varšava)
1996 Piotr Nowak (TSV 1860 Mníchov) Marek Citko (Widzew Łódź) Franciszek Smuda (Widzew Łódź)
1997 Sławomir Majak (Widzew Łódź/F.C. Hansa Rostock) Tomasz Kłos (ŁKS Łódź) Franciszek Smuda (Widzew Łódź)
1998 Mirosław Trzeciak (ŁKS Łódź/CA Osasuna) Tomasz Frankowski (FC Martigues/Wisla Krakov) Janusz Wójcik (Poľsko muži)
1999 Jacek Zieliński (Legia Varšava) Adam Kompała (Górnik Zabrze) Franciszek Smuda (Wisla Krakov/Legia Varšava)
2000 Jerzy Dudek (Feyenoord) Michał Żewłakow (R.E. Mouscron) Jerzy Engel (Poľsko muži)
2001 Emmanuel Olisadebe (Polonia Varšava/Panathinaikos F.C.) Tomasz Moskała (GKS Katowice/Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski) Jerzy Engel (Poľsko muži) Poľsko muži
2002 Maciej Żurawski (Wisla Krakov) Andrzej Niedzielan (Górnik Zabrze) Henryk Kasperczak (Wisla Krakov) Wisla Krakov
2003 Jacek Krzynówek (1. FC Norimberg) Marcin Nowacki (Odra Wodzisław) Neudelené, rozdiel:
Jacek Zieliński (Górnik Łęczna)
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski Slovensko Dušan Radolský (Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski)
2004 Jacek Krzynówek (Bayer 04 Leverkusen) Artur Boruc (Legia Varšava) Paweł Janas (Poľsko muži) Poľsko muži Chorvátsko Ivica Križanac (Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski)
2005 Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) Grzegorz Piechna (Korona Kielce) Paweł Janas (Poľsko muži) Poľsko muži Neudelené Grzegorz Piechna (Korona Kielce)
2006 Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) Radosław Matusiak (GKS Bełchatów) Orest Lenczyk (GKS Bełchatów) Neudelené Holandsko Leo Beenhakker (Poľsko muži) Piotr Reiss (Lech Poznaň)
2007 Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund/Racing de Santander) Radosław Majewski (Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski) Maciej Skorża (Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski/Wisla Krakov) Poľsko muži Brazília Roger Guerreiro (Legia Varšava) Marek Zieńczuk (Wisla Krakov)
2008 Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund) Robert Lewandowski (Znicz Pruszków/Lech Poznaň) Franciszek Smuda (Lech Poznaň) Lech Poznaň Bosna a Hercegovina Semir Štilić (Lech Poznaň) Paweł Brożek (Wisla Krakov) Marcin Robak (Korona Kielce/Widzew Łódź)
2009 Mariusz Lewandowski (FC Šachtar Doneck) Patryk Małecki (Wisla Krakov) Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów) Poľsko ženy Slovensko Jan Mucha (Legia Varšava) Robert Lewandowski (Lech Poznaň) Maciej Tataj (Dolcan Ząbki)
2010 Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund) Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)
Maciej Jankowski (Ruch Chorzów)
Michał Probierz (Jagiellonia Białystok) Lech Poznaň Kolumbia Manuel Arboleda (Lech Poznaň) Adrian Mierzejewski (Polonia Varšava) Adam Cieśliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
2011 Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) Wojciech Szczęsny (Arsenal) Maciej Skorża (Legia Varšava) Legia Varšava Srbsko Miroslav Radović (Legia Varšava) Sebastian Mila (Śląsk Vroclav) Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)
2012 Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze) Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów/Poľsko muži) Poľsko muži do 17 rokov Srbsko Danijel Ljuboja (Legia Varšava) Sebastian Mila (Śląsk Vroclav) Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże)
2013 Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) Dominik Furman (Legia Varšava) Jan Urban (Legia Varšava) Poľské ženy do 17 rokov Slovensko Dušan Kuciak (Legia Varšava) Radosław Sobolewski (Wisla Krakov/Górnik Zabrze) Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki)
2014 Robert Lewandowski (Borussia Dortmund/Bayern Mníchov) Karol Linetty (Lech Poznaň) Tadeusz Pawłowski (Śląsk Vroclav) Legia Varšava Nórsko Henning Berg (Legia Varšava) Miroslav Radović (Legia Varšava) Grzegorz Goncerz (GKS Katowice)
2015 Robert Lewandowski (Bayern Mníchov) Bartosz Kapustka (Cracovia) Adam Nawałka (Poľsko muži) Poľsko muži Česká republika Radoslav Látal (Piast Gliwice) Nemanja Nikolić (Legia Varšava) Michał Nalepa (Arka Gdynia) Katarzyna Kiedrzynek (Paríž Saint-Germain)
2016 Robert Lewandowski (Bayern Mníchov) Jan Bednárek (Górnik Łęczna/Lech Poznaň) Adam Nawałka (Poľsko muži) Poľsko muži Estónsko Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok) Michał Pazdan (Legia Varšava) Damian Kądzior (Wigry Suwałki) Katarzyna Kiedrzynek (Paríž Saint-Germain)
2017 Robert Lewandowski (Bayern Mníchov) Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) Adam Nawałka (Poľsko muži) Poľsko muži Španielsko Igor Angulo (Górnik Zabrze) Arkadiusz Malarz (Legia Varšava) Paweł Zawistowski (Chojniczanka Chojnice) Katarzyna Kiedrzynek (Paríž Saint-Germain)
2018 Łukasz Fabiański (Swansea City/West Ham United) Sebastian Walukiewicz (Pogoń Štetín) Czesław Michniewicz (Poľsko muži do 21 rokov)
Piotr Stokowiec (Lechia Gdaňsk)
Poľsko muži do 21 rokov Litva Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok) Artur Jędrzejczyk (Legia Varšava) Andrzej Niewulis (Raków Częstochowa) Ewa Pajor (Wolfsburg)
2019 Robert Lewandowski (Bayern Mníchov) Michał Karbownik (Legia Varšava) Waldemar Fornalik (Piast Gliwice) Poľsko muži Španielsko Jorge Félix (Piast Gliwice) Janusz Gol (Cracovia) Bartosz Nowak (Stal Mielec) Ewa Pajor (Wolfsburg)

Referencie

Vonkajšie odkazy

Pin
Send
Share
Send